O nás


Balírny Praha Holešovice

Dovoz, pražení, balení a prodej kávy

 

Historie naší rodinné firmy sáhá do roku 1991, kdy náš otec Pavel Šorejs založil kávovou společnost.Balírny Praha s.r.o. Zakoupil halu v Holešovickém přístavu a začala výroba kávy typu Standard.

Hlavní činností společnosti je dovoz, pražení, balení kávy, skladová logistika a gastroservis. V počátku jsme pražili kávu typu Standard a měli osm zaměstnanců. Postupně jsme výrobní řadu rozšířili o kávy typu Arabica, instantních káv a kávovin.

V roce 2002 jsme koupili výrobní program a odběratelskou síť v poskytování gastroslužeb od společnosti ASIM. To nám umožnilo rozšířit nabídku o kvalitní druhové kávy Arabica pro kavárny a hotely a využít skladovací prostory v Benešově n. Ploučnicí. Ve stejném roce postihla naší firmu katastrofální povodeň, která zcela zničila budovu, výrobní linky a administrativní zařízení. Následovalo dočasné pronajmutí pražírny v Krásné Hoře u Sedlčan, která nám umožnila pokračovat ve výrobě v náhradních stísněných podmínkách a tím si zachovat alespoň klíčové zákazníky jako Delvita a.s., Norma k.s., Tesco a Carrefour.

Začátkem roku 2004 jsme dokončili rekonstrukci výrobních prostor a firma přesídlila zpět do Prahy. V zimě roku 2005 jsme provedli rekonstrukci poslední administrativní místnosti v budově, což nám umožnilo pronajat kanceláře a část nevyužitých skladových prostor společnosti, zabývající se dovozem kávy.

Od roku 2009 se výroba orientuje na kvalitní kávy typuArabica pro gastronomické provozovny a koncové zákazníky. Současně byla ukončena (konečně,nebo naštěstí?) spolupráce s posledními obchodními řetězci (Tesco a.s. a Norma k.s.).

Od roku 2011 jsme největším výrobcem kvalitních čerstvě pražených jednodruhových káv v ČR.Export do PDF

článek zobrazen: 6601x

KONTAKT INFO

 • Telefon

  +420 608 900 399

 • Adresa

  Balirny Praha Holešovice s. r. o.
  Holešovický přístav 1366
  170 04 PRAHA 7

 • E mail

  info@balirny.com

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NOVINKY Z E-SHOPU

 • Mexico Maragogype x 500 g
 • Cibetkova káva x 500 g
 • Peru organic x 500 g
 • Vietnam Gr. 18 x 500 g
Copyright © 2010-2018 - IamWRS vyroba-www.cz